Giriş yap
PHP İLE BAŞKA SİTE ŞİFRELERİ İLE OTOMATİK BAĞLANMA HK?

Merhaba arkadaşlar. Ben muhasebe bürsorunda çalışmaktayım.
uzun yıllardan beridir merakımdan proğramlama başladım. ve kendi işyerimde
kullandığım müşterilerimi takip ettiğim web tasarladım. sistemimde mükelleflerin bazı devlet kurumlarına ait şifreler mevcut. sistme girerken kopyala yapıştır ile bağlanıyorum.
proğramnlar artık otomatik bir tıklama ile şifreleri otomatik yollayıp sistem açılıyor. bunu ben nasıl ederim. öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz

ta5mrg
248 gün önce

Merhaba,
Şifrelerin tutulduğu yere verileri get ile gönderip json ile çıktı alınarak yapılabilir sanki.

seloceylin
248 gün önce

Tam olarak istediğim şu: benim veritebınında müşterilerimin vergi dairesi giriş şifresi mevcut.
kopyala yapıştır yaparak giriş yapıyorum. buna çözüm bulmak. şifleri direk login yapmak aslında. sanırım curl bu işi çözer ama onu da tam olarak nasıl kullanacağım bilemiyorum

seloceylin
247 gün önce

Tayfun kardeş bunu çözersen bir sen halledersin. Yardımcı olabilirmisin

gokhancelebi
247 gün önce

Selamlar, öncelikle söz ettiğiniz devlet sitesinin buna bir anlamda izin veriyor olması ve bunun için bir api sağlaması gerekir. Onun dışında başvurulan yöntemler sağlıklı olmaz. C# ile selenium deneyebilirsin. PHP CURL kullanabilirsin. Ama bu açıklamayla soruna cevap alamazsın. Hangi siteye bağlanmaya çalışıyorsun? Oradan alınacak bilgiler neler? Ek olarak seninki bir hobi projesi vs değil anladığım kadarıyla bu işten para kazanıyorsun. Bence ücretli destek alabileceğin yerlere başvurman daha doğru olur. Amacın öğrenmek ise eğer bazı deneemeler yapıp bizle denemelerini paylaşırsan kodları inceleyip yardımcı olmaya çalışırız.

mrknowitall
247 gün önce

Sen öncelikle hangi websiteye giriş yapacaksan o siteye bir CURL işlemi yapman lazım..

Tabi buna dikkat etmen lazım giriş yaptığın site sadece kullanıcı adı ve şifremi istiyor yoksa Google Robot gibi güvenlik
aşamalı giriş mi.

Eğer giriş aşamasında kullanıcı adı ve şifre haricinde güvenlik aşaması var ise , senin yapacağın CURL çalışmaz.

Bu video yu izlemeni tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=_R1bvyXbSqg

seloceylin
242 gün önce

gokhancelebi, mrknowitall arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmek isterim kş
yapmış olduğum hiç bir şekilde 1 kuruş dahi kazanç sağlamadığım ve sağlamayı da düşünmediğim
sadece kendi büromda kullanmak için proğramladığım bir site. Site işine de önceden beridir merakım olduğu için
yapıyorum ve bazı işlerimide kolaylaştırıyor. örneğin büro dışında olduğumda müşterilerimin bazı bilgilerine ulaşabiliyorum.
tabi zamanla devlet elektronik ortama geçtiği için bazı ihityaçlar oldu. Bunlardan bir tanesi müşterilere ait şifreler ile bazı kurumlara erişmek.
Şu anda yaptığım sistemimde kayıtlı olan kullanıcı adı ve şifreleri kopyala yapıştır ile yapıyorum. Bu sene kullandığım masa üstü proğrama böyle bir özellik eklenmiş
tek tuşla direk bağlantı kurabiliyorum. Böylece kopyala yapıştır ile uğraşmıyorum. Ben bunu kendi sitem üzerinde yapabilir miyim diye düşünüyorum.
Tavsiye ettiğiniz video yu izledim ve aynısını uyguladım sonuç alamadım. Başta dediğim gibi ben proğramcı değilim bu işi merakımdan öğrendim. onun için böyle
profesyonel şeyler olduğunda takılıyorum. Sadece kendi işlerimi kolaylaştırmak amacıyla yapıyorum. Gerçekten uygun bir fiyata destek alabileceğim olsun yardım alırım. varsa tavsiye edeceğiniz yardım alırım.

Evet girmek bağlantı kurmak istediğim site Gelir idaresi başkanlığının web sitesi.

adres: "https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main.jsp?token=d1078f5e3dc646b78d5d4e5842f21e97feb48d366bc7617458b6679dec12675154a01fccc42292bb04d926bc259dbc75e39dd8e202535fd70a7098396c74a6f7"

kullanıcı giriş yaptığımız site burası. şu anki kullandığım mikro muhasebe proğramı direk bağlantı kurabiliyor.
sanırım giriş izni vardır. ama dedim ya bir türlü çözemedim. Bununla ilgili kod yazmadım tayfun kardeşin yaptığı örneği aynen uyguladım olmadı.
bu konuda yardımcı olabilirseniz size minnettar olurum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

SAYGILAR

qplot
241 gün önce

lakın sıstem sadece senın pc de calısıyorsa bunu kullanabılırsın

https://github.com/mgalante/jquery.redirect

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz