Giriş yap
PROTOTÜRK EKSİKLİKLERİ [GÜNCEL]

Merhaba sevgili dostlar,

Soru & cevap bölümünü uzman cevap'a göre biraz daha serbest tutmaya karar verdim. Yine de çöplük olmaması adına elbette sürekli kontrollerimiz olacak ancak ilk etapta yeni bir sistem olduğu için bir çok yapılması gereken şey var. Dolayısı ile bu başlık altında, isteklerinizi gördüğünüz hataları vs. yazarsanız birlikte değerlendirip neler yapabileceğimize bakalım.

Editörün kullanımı

Editör'de markdown yazım formatını kullanıyoruz, eğer hakim değilseniz bu yazı sizi biraz aşina kılacaktır.

Şu an için yapılacak belirlenmiş eksiklikler;

 • Cevaplara oylama
 • Cevaplardan doğru cevabı işaretleme
 • Soru düzenleme ✅
 • Cevap düzenleme
 • Soruları favorilere ekleme
 • Profil sayfası
 • Profil düzenleme, favorileri, soruları, cevapları vs. göreceği bir dashboard
 • Cevap yazma alanını genişletme (tam ekran cevap yazma)
 • Cevaplara cevap yazma
aykutyasar
322 gün önce

Gerçekten eline sağlık. Güzel bir kütüphanenin oluşacağını ve bu alana yönelmek isteyen insanların çok işine yarayacağını şimdiden görür gibiyim :)

Eksiklere şunlarıda ekleyelim nacizane :)

 • Mobil görünüm
 • Bu cevap yazdığım kısımda yazdıkça sağa doğru kayıyor alt satıra inmiyor :D Söyleyim dedim.
p42s
321 gün önce

Hocam, tasarımcılar için de soru etiketleri oluşturabilirsiniz ayrıca yaptığımız işleri paylaşıp fikir/öneri/ yorum alabileceğimiz bir alan oluşturursanız seviniriz.

mertdemirofficial
320 gün önce

Öncelikle gerçekten emeğinize, yüreğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Faydalanabileceğimiz güzel bir platform haline gelmiş ve daha iyisi olması için çalışmalar devam ediyor...

 • Bu platform için yapılan güncellemelerin olduğu ayrı bir sayfa hazırlanabilir.
 • Profil sayfası oluşturulduktan sonra profillere seviye ya da rozet sistemi gibi şeyler eklenerek insanların soru ve cevap vermelerinde daha heveslenebilirler.
 • Cevaplarda profil istatistiklerinden en çok cevap verip cevapları onaylanmış ve bu oranı yüksek olan kişilerin cevapları (sorularda çok fazla cevap olduğunu varsayarsak) en başta çıkması gerçekten daha verimli olabilir.

Söylediklerim belki şu an için erken olabilir ama çok kısa zamanda bunların yapılabileceğine ve eksikliklerin giderilmesinden çok daha ileri düzey şeyler ekleneceğine eminim. Teşekkürler :)

baydeveloper
318 gün önce

Merhaba Abi,

Öncelikle ellerine sağlık, oldukça hoş ve güzel olmuş sistem. Benim bildirmek istediğim birkaç ufak şey var.

 • İleri geri gitme fonksiyonları her zaman düzgün çalışmıyor. Önceki sayfaya gitmek istediğimde link değişiyor ama içerik sabit kalabiliyor. Bunlara bir el atmak lazım.
 • Bunun dışında linkleri yeni sekmede açamıyorum maalesef. Sağ tıklayıp yeni sekmede aç demem gerekiyor. Command'a basılı tutarak da açabiliyor olsam çok güzel olur. Bu alışkanlığa bir el atmak lazım.
 • Bir de şunun çok önemli olduğunu düşünüyorum, sorulara verilen cevapları yanıtlama özelliği de olmalı bence. Arkadaşın cevabı üzerinde ufak bir düzeltme yapmak istiyorum ancak maalesef yanıtlama yok.
 • Yanıtlama dışında bir de cevapta düzenleme özelliği de olursa çok güzel olur. Başkalarının cevaplarını düzenleyebilelim. Kendileri onay verirse bu düzenlenmiş cevap görünebilir. Çok hoş olur bence.

Sistemin backendini de açık kaynak yaparsan çok güzel olur aslında. Böyle ufak tefek düzenlemeleri biz de yapabiliriz. Github'da biraz aradım ancak sanırım sadece dersler kısmındaki içerikler açık kaynak.

Teşekkür ederiz bu güzel iş için. Görüşmek üzere.

erdem
317 gün önce

Eline sağlık çok güzel bir site olmuş arkadaşlar eksiklikleri belirtmişler benim özel bir isteğim var özellikle php konusunda yeni başlayandan
pro ya kadar olabilecek tüm egzersizleri yaparmısın örnek hesap makinasından büyük projelere kadar ama sıralı bir şekilde çünkü ben hangi projenin
yeni başlayan hangisinin orta sınıf ve pro için olduğunu çözemiyorum yani böyle bir kütüphanenin değeri benim çok büyük olur.
Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

arcface
317 gün önce

Merhaba,

 • Soruyu soran kişi cevaplar arasında doğru cevabı işaretler ise ve bu işaretlenen cevap yorumlar da en üste sabitlenir ise çözüme yönelik sorular ortaya çıkar.

 • Üstteki maddeye ek olarak birde ziyaretçilerin soruya verilen cevaplara puan verebilmeleri olabilir ben sorun yaşadığım da stackoverflow da çözüm arıyorum bazen işaretlenen cevap doğru cevap olmayabiliyor alternatif cevaplara bakıyorum ve arasından doğru cevap olanlar oluyor.

 • Yanlışlık ile soruya cevap verirken bir yere tıkladım ve geri döndüğüm de yazdığım her şey silinmişti. Forumlarda kullanılan form içine yazılan değerleri cache'de tutabilirsin bu eğer olurda yanlışlık ile bir yere tıkladığın da onca yazlan şeyi tekrar yazmak zorunda bırakmaz insanları ki sırf bu yüzden soruyu yanıtlamaktan bile vazgeçebiliyor insan.

arcface
317 gün önce
 • Bir eksik daha cevapladığım soruyu daha sonra düzenleyemiyorum yanlış bir değer yazdığın da öylece kalıyor düzenleyebilirsek sorunsuz bir yazım olmuş olur.
enesosmanoglu
312 gün önce

Merhabalar.

Öncelikle bu güzel site için teşekkürlerimi sunuyorum.
Umarım en kısa zamanda daha da gelişir.

Benim fark ettiğim bir tasarımsal hatayı paylaşmak istiyorum:
> ### Kayıt sırasında koyu mod açıkken seçim kutularındaki yazılar okunmuyor.
> #### (Sadece fareyle üzerine gelince gözüküyor.)
image

enesosmanoglu
312 gün önce

Üstteki cevabımdan sonra bir hata daha bulmuş oldum sanırım :D
Belki fark etmişsinizdir üstteki cevabımda Markdown işaretleri gözüküyor.
Fakat cevap yazarken önizleme kısmında öyle değildi kodlar çalışmış gibiydi paylaştıktan sonra olmadığını fark ettim.

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz