v2.1.1
Giriş yap

"C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts" Erişim Reddedildi.

Merhabalar uygun bir kategori, kategoriler arasında olmadığı için bu kategori altında açtım bundan dolayı özür diliyorum shell diye kategori bulunmuyor malesef.

Sorunum şu windows 10 pro kullanıcısıyım hosts editlemek istiyorum.

"C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts"
Bahsettiğim host bu oluyor normalde açarsın bir editör ile editlersin fakat bu dosya için bu işlem yapılamıyor
powershell ile komut girdisi yaptığımda erişim reddediliyor, dosyanın sahipliğini kullanıcıya atasam bile erişim hatası vermeye devam ediyor
çoğu şeyi denedim güvenli modda açıp tek kullanıcı var zaten ona tüm sahiplik yetkilerini vermeyi, dosya ve dizin için tüm yetkileri vermeyi kısaca hepsini yaptım. Olmadı.

Direkt cmd üzerinden masaüstünde bir "hosts" oluşturup taşımayı denedim ama merkez çekirdek gibi üzerinde ne oynama yaptırıyor ne kendini sildirtiyor nede değiştirmeye izin veriyor.

Not Defterini yönetici olarak açıp dizine erişip dosyayı açıp editleyip kaydetmeyi denedim bunu yapınca da bu dosya salt okunur şekilde ayarlı farklı bir dosya adı kullanın dedi.

Kısaca internette bulabileceğim her kaynağı tükettim yardımcı olabilecek var ise sevinirim.

Cevaplar
pcmemo
136 gün önce

dosyayı açamadan önce c:WindowsSystem32Driversetc klasörüne gidip hosts dosyasına sağ tıkla özellikler sekmesinde salt okunur kutusundaki işareti kaldır.
Sonra notepad yönetici olarak çalıştır. Dosyayı aç düzenle kaydet. Kolay gelsin.

Önce Burayı Okuyun!
Cevap yazarken markdown kod yazımını kullanmanız gerekiyor. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız buradaki makaleye gözatın!
Cevap yaz