Giriş yap
İp Adresine Göre Veri Gösterimi

Merhaba Arkadaşlar,

İp adresine göre kullanıcı tarafına ayrı ayrı listelemek istediğim bir sistemim var.
Normal PC lerde sıkıntı yok istediğim sonuçları kullanıcıya aktarabiliyorum ama mobilde sıkıntı var.
Mobil ile fazla bilgim yok ama İp her an değişiyor gibi tarayıcılarda, bunu nasıl yapabilirim.

Yani mobil tarayıcılarda her kullanıcıya nasıl tekil sonuç gösterebilirim?
Teşekkürler.

myrioos
313 gün önce

Hocam ip adresini kullanıcının bilgisinden mi çekiyorsunuz yani ip adresi veritabanına kaydedip kullanıcıya öylmi yapıyorsunuz.

devow
312 gün önce

Evet kullanıcı tarafından ip adresini çekiyorum ve ona sadece özel bilgileri göstertiyorum.Ama bunu mobilde yaparken sıkıntı oluyor.İp değişiyor her sayfa değiştiğinde o yüzden kullanıcı veriyi göremiyor.Bunun çözümünü arıyorum.

myrioos
312 gün önce

Hocam öyle olmaz melesef şöyle diyeyim size, sizin kaydettiğiniz ip ile telefon ip eşleşemez diyelimki evdeki modemizinle o ip adresinizi kaydetmişsiniz aynı ağın üzerinde wifi ile telefon bağlamışsınız öyle olur ama sabit bir ip değildir. Demek istediğim bildiğim kadarıyla öyle bir şey olmaz veritabanındaki ip ile başka bir ip eşleşemez çünkü kullanıcı pc'den ip kaydedilirse pc ip alır kullanıcı mobilde kayıt kaparsa mobil ip alır ondan dolayı.

devow
311 gün önce

Eyvallah dostum aynı şeyden bahsediyoruz :-)
Kullanıcı mobilde kayıt yapıyor zaten, ilk girdiğindeki ip adresi yerinde durmuyor tam olarak.Mobilde sayfa yenileyince görmesi gereken bilgiyi göremiyor.
Kullanıcı bilgilerini kayıt ederken ip hariç kullanıcı cihaz bilgisini nasıl kaydedip kendisine özel bilgiyi nasıl göstertebilirim?

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz