v2.5.2
Giriş yap

zoom ile canlı yayını web'e aktarmak

omerguler
98 defa görüntülendi

Herkese merhaba.

Bir web sitesinde canlı yayın olacak ve bunu zoom altyapısını kullanarak yapmak istyiorum. Zoom Pro hesabım var. İframe ile veya api servisleri ile nasıl yapılacağını bilen var mı?

Şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi çalışmalar.

Cevap yaz
Cevaplar (2)
f4kor4ll
76 gün önce

Merhaba,
Zoom’un web SDK’sı sayesinde, canlı yayınları Zoom’un altyapısını kullanarak web sitenize gömmeniz mümkündür. Bu, iframe veya api servisleri kullanarak yapılabilmektedir.
İlk önce, Zoom’un web SDK’sını indirin ve web sitenize ekleyin. Daha sonra Zoom hesabınızı kullanarak bir Zoom Webinarı yaratın ve canlı yayını başlatın. Canlı yayınınıza erişmek için Webinar ID ve webinar key kullanmanız gerekecektir.
Iframe kullanarak yapmak istiyorsanız, aşağıdaki kodları web sitenize ekleyebilirsiniz:

<iframe src="https://zoom.us/wc/<Webinar ID>/join?prefer=1&amp;pwd=<Webinar Key>" width="800" height="600" frameborder="0" allow="microphone; camera; fullscreen" sandbox="allow-forms allow-scripts allow-same-origin"></iframe>

API servislerini kullanarak yapmak istiyorsanız, Zoom’ın REST API’sini kullanabilirsiniz. Bu, Zoom hesabınızın doğru şekilde yapılandırılmış olmasını gerektirir ve ayrıntıları belge olarak bulunur:
https://marketplace.zoom.us/docs/api-reference/zoom-api/webinars/webinarstatus
Umuyorum yardımcı olabilmişimdir.

istek61
77 gün önce

https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/115001777826-Livestreaming-meetings-or-webinars-on-a-custom-site

yetkilendirmeleri buradan yapılıyor. key'ler vs burada fakat iframe ve için kodu kendi mi oluşturuyor denemek lazım. hesabınızla size uygun livestreaming i oluşturup bakın bakalım size bir kod verecek mi.