Giriş yap
Yazılım da Matematik Gerekli midir?

Herkese merhaba.Başlıktan gördüğünüz gibi sorum matematikle ilgili.Yazılımda çalışmak için,daha iyi yerlere gelmek için matematiğe ihtiyaç var mı?Benim matematik bilgim çok kötü,ama meraklıyım öğrenmek istiyorum.Ama tasarıma da ilgim var ve eğer matematik gerekli olursa,bütün ilgimi tasarıma vereceğim.
Teşekkürler

mutluol
125 gün önce

tasarım dahil her alanda matematik gerekiyor hatta tasarımda yeryer daha fazla matematik oluyor ama bu gözünü korkutmasın html ile başla bootstrap 4 ile devam et baktın bunlarda sıkılıyorsun devam etme ama hoşuna gidiyorsa temelde tasarım için başlangıcın doğru olmuş olur ileride de kafa karışıklığı yaşamazsın cs'i bootstrap dan öğrendiğin için sonrasına da sonra bakarsın

tayfunerbilen
125 gün önce

Evet gerekir ancak ne yapacağına göre değişir. Örneğin bir blog scripti yazmak için matematik dahisi olmana gerek yok. Ancak javascript ile oyun yazmak için matematik, geometri ve fizik gibi konularda da bilgi sahibi olman gerekir.
Dolayısı ile ne yapacağını belirleyerek gerekip gerekmeyeceğine karar verebilirsin :)

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz

Günlük Film Tavsiyesi