Giriş yap
Sunucular Arası Senkronizasyon

Arkadaşlar Merhabalar,

Bir yapı kurmak istiyorum ama yapılabilir mi yapılamaz mı yapılabilir ise hangi yöntemle yapabilirim bilgi almak istiyorum.

Kurmak istediğim yapıyı örneklendireyim. 3 Farklı sunucuda aynı script çalışacak her sunucuda kendine ait veritabanı olacak, fakat ben kodda bir değişiklik yaptığımda 3 sunucuda da aynı kodun değişmesini istiyorum. Aynı şey veritabanı içinde geçerli örnek bir tablo açtığımda üç sunucudaki veritabanlarına da gidip o tabloyu açması gerekiyor.

Mümkün müdür mümkünse nasıl bir yol izlemeliyim.

Bu arada şuan phpstorm ile kendi bilgisayarıma çekiyorum kodları güncelleyip arka planda tek sunucuda değişiklik yaptırıyorum. Gitlab githup vs. kullanmıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

shelby
162 gün önce

Kodları github üzerinden halledebilirsin. Localden github'a, github'dan üç sunucuya çekersin, veritabanı için ise migrasyon sistemi yapman lazım, şu anda tüm modern frameworkler bu sistemi kullanıyor. Oradan örnek alabilirsin. Bunları elle hızlı bir biçimde yapabilirsin. Sunucuyla otomatik yapmak istersen crontab kullanarak yapabilirsin. Bence elle yapılması en temizi.

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz

Günlük Film Tavsiyesi