v2.5.2
Giriş yap

Devam mı etmeliyim? Değiştirmeli miyim?

mlhslckr
239 defa görüntülendi

Merhaba herkese front-end tarafında kendimi geliştirmek istiyorum.
Vanilla JavaScript'de başlangıç seviyesindeyim daha ne kadar ilerlemeliyim?
React veya Angular'a ne zaman geçmeliyim?
React veya Angular'a geçmeden önce Jquery öğrenmeme gerek var mı ?

Cevap yaz
Cevaplar (2)
tayfunerbilen
282 gün önce

javascript'te es6 ile gelen yenilikleri ve modern javascript diye tabir ettiğimiz kullanımları kavradıktan sonra react ya da benzerleriyle projeler geliştirmeye başlayabilirsin.
bir süre sonra sana bazı şeyler eksik geldiğinde javascript tarafında daha derinlere inmeye hazırsın demektir, tarayıcının javascript'i nasıl yorumladığından, javascriptlerin işlemleri nasıl çalıştırdığından bir başlarsın sonu gelmeyecek bir öğrneme döngüsüne girersin zaten.

house2k
283 gün önce

Merhaba bayadır cevapsız kalmış cevapsız kalmasının sebebide kimsenin tam olarak bir fikri olmayışı benimde bir fikrim olduğu tam olarak söylenemez kendime göre bir fikrim var onu söyleyeceğim şimdi bakacak olursan bu biraz sana bağlı yani eğer ki React a geçiş yapmayı düşünüyorsun eğer ki bu koddaki yapıyı anlayabiliyor ve yapabiliyorsan geçebilirsin ama anlamıyorsan ve kendini yeterli görmüyorsan mevcut yazılımı öğrenmeye devam etmelisin. (Bende bu konularda çok biligli sayılmam sadece bir yorumda bulundum Php dilini kullanıyorum. Javascript arada bir lazım oluyor bana)