Giriş yap
verot

Arkadaşlar,php dosyamda verot ile hiçbir şekilde gif ya da video yükleyemiyorum. Resimlerde tıkır tıkır işleyen sistem gifi animasyonlu şekilde kaydetmiyor.Siz sitelerinize gif yada videoları hangi program ile yüklüyorsunuz. Verot kullanıp gif yükleyen var mı

qplot
248 gün önce

mağlesef o destek yok verotta alternatif yöntemleri aramanda yarar var

arcface
248 gün önce

Öncelikle verot net sınıfında yüklenen öğeyi gif olarak kaydete bilirsin ama bunlar hareketli görseller için geçerli değil animasyon içeriğini tarayamadığı için onu normal image olarak alıyor taramadan kastım animasyon kalıbları farklı hepsini tanımlayamaz görsellerdeki gibi işlemiyor verot neti kullanmamızdaki amaçta zaten sadece uzantı kontrolü değiş dosyayı kendi açıp içinde yapının image oldğunu da kontrol ediyor bu yüzden tercih ediyoruz hacklenmek imkansız hale geliyor upload üzerinden. Çözüm olarak direkt olarak uzantıya izin verebilirsin ama ozaman da gif üzerinden shell sokabilirler eğer admin panelinde böyle bir işlemi yapacaksan olabilir ama normal kullanıcı arayüzünde böyle bir şeyi yapacaksan sana önerim tercih etmemen olur onun yerine upload edilmiş bir siteden url olarak eklet gif türünde şeyleri.

Nasıl akıllıca soru sorulur?
Daha hızlı ve kaliteli cevaplar almak için önce nasıl soru sorulacağını bilmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız bu yazı serisini okuyun.

Cevap yaz

Günlük Film Tavsiyesi