Lütfen bekleyin..

videolu entry

@1 - rimtay
01 Mayıs 2020, 14:57
php'nin yavaş olduğunu iddia eden kişiler tarafından ortaya konulan bir sorunsal.

php yavaş değildir önce kodunuz yavaştır diyerek; 2 saniyeden önce yanıt vermeyen kodları revize ederek saliseler içerisinde sonuç verecek hale getirebildiğimi örnek vermek isterim.

php gerçekten yavaş, ben tam performans istiyorum diyorsanız (bkz: go) veya (bkz: rust) kullanarak kendi sunucunuzu yazın. Kodunuzu derleyin ve istediğiniz porttan dinlemeye başlayın. Ne apache kullanmanız gerekir ne php. Ama php kadar kolay geliştirilebilir mi orası ayrı tabii :) O yüzden bok atmaktan çok lütfen yapıcı yorumlar yapalım bu konuda. İhtiyacınızı çözecek kadar hızlı ise; kontrol panellerinde de örneğini görebildiğimiz üzere, kontrol paneline kadar yazıyor adamlar. (bkz: cpanel) (bkz: directadmin)
@2 - alibuyukkilinc
03 Haziran 2020, 13:38
Kurallara riayet, ucu açık döngülere sokmamak ve her zaman için akıştaki verinin büyüyeceğini düşünerek yazılırsa bence de hız sorunu çıkmaz. Hissetmek lazım kodu yazınca şişme yapacak mı :) Ben bu işin başındayım ama @Tayfun Erbilen çok emeğin oldu o yüzden katkı olmasını istedim...
@3 - Berk front-end developer
02 Ağustos 2020, 10:08
Web hostinglerin hızı etkilediği dil
@4 - Handofgod34
34 gün önce düzenlendi.
30 Ekim 2020, 02:00
Verileri json formatında hangi yöntemle taşırsanız taşıyın farkı hissedeceksiniz. Ana işlemleri tek sayfada yapan kodlar php olsun yeter. Form işlemleri için php yi yormayın. Sorumluluğu biraz da Javascripte yükleyin. Ayrıca veritabanlarında sözel ifadelerden kaçının. Her sözel ifadeye denk gelen sayısal statik tablolar oluşturun. Böylece devamlı kullandığınız sözel ifadeleri rakamlarla çağırıp şişmeyi önleyebilirsiniz. Oop yi kesinlikle kullanın. Oop de wread,read,update,insert metotlarını mutlaka öğrenin. Bu sayede masaüstü kadar performanslı web uygulaması bile yazabilirsiniz. Tabloları json formatında çekin. Yani özetle elinizden geldiğince javascript ve jqueryden faydalanın.